صفحه خانگی|افزودن به علاقه مندی ها
 

مسابقات فدراسیون شطرنج

 
تبلیغات

((بوی بهار))

توسط: admin در 16-11-1394, 18:05
  • Like
  • 3

16/11/94                                  ((بوی بهار))                                        سید عبدالله مصلحی

 

 

در دورانی که هنوز چند بهاری از سن سالم نگذشته بود وهنوز از طبیعت جدا نشده بودم و باغهای پر از گل و گیاه و درختان پرتقال ونارنج جولانگاهم بود یادم می آید نهر آبی مرز مشترک باغ ما و همسایه بود . هر سال چشم انتظار بودم تا در یک قسمت از نهر آب ، کنار درخت تنومندی که عمرش به صد ها سال می رسید بنفشه بچینم ، گلی که در زمستان بوی آمدن بهار را می داد آن زمان من مفهمومی از فصل و ماه و هفته نداشتم اما یک چیز را خوب یادگرفته بودم، بنفشه یعنی (( بهار نزدیک است )) و بهار یعنی عید یعنی لباس نو، کفش نو و از همه مهمترپختن شیرینی های خانگی و کلوچه ، توسط مادر بزرگ ،مادر و عمه ها که دریک خانواده کلان، آن زمان در کنار هم زندگی می کردند. بنفشه یادآور شیرینی همه ی دوران زندگی من بود.

تحولات اجتماعی و فروپاشی ساختارهای کهن و موج مهاجرت و شهر نشینی و زندگی در جنگل آپارتمانهای بی روح  موجب گشت که من کم کم آن روزها و حتی خاطره اش را هم به دست فراموشی بسپارم. اما ناگهان در آستانه 60 سالگی یک بار دیگر خاطرهای شیرین آن زمان در من زنده گشت آن هم در بهمن ماه ، شاید چند روزی زودتر از شکفتن بنفشه ها.اما این بار این بنفشه نبود که من را به گذشته برد، این بوی دل انگیز و جان فزای نوجوانان برومند این سرزمین بود که سراسر میهن را عطر آگین کرد و همه ی شطرنجی ها را به وجد آورد.

در تاریخ معاصر بهمن ماه برای ما یک ماه متفاوت است و در این متفاوت بودن اتفاق متفاوت دیگری هم رخ داد .بنفشه های شطرنجی ما در هشتم بهمن ماه 94 شکفتند و بهار دل انگیز شطرنج کشور را نوید دادند .

علیرضا فیروزجا ، آرین غلامی ، پرهام مقصودلو، شاهین لرپری زنگنه به همراه یک قافله سالار به نام احسان قائم مقامی که مرزهای منافع فردی را در نوردیده بر قله رفیع شطرنج کشور نشستند.

مهم نیست آنها از کدام شهرو استان هستند، آنها فرزندان شایسته ایران زمین هستند. به این فرزندان ببالیم....

 

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.